آنجا که دانش و هنر در کنار یکدیگر به تعادل رسند
 افزایش چشمگیر سرعت اینترنت و کاهش حجم ترافیک مصرفی
میخواهیم روشی بسیار کارآمد برای افزایش سرعت، کاهش حجم ترافیک مصرفی، کاهش هزینه های اشتراک ADSL به شما عزیزان معرفی کنیم.

همانطور که میدانید یک سایت میتواند دارای اطلاعات، عکس ها، گاهاً فلش ها و... باشد. پشتیبان هریک از این عوامل، فایلیست در کامپیوتر مرکزی که میزبانی وب را در اختیار صاحب سایت قرار داده است. لذا هریک از این عوامل دارای یک آدرس URL می باشد که آدرس فایل در شبکه و فضای هارد کامپیوتر مرکزی (سرور) است. مجموع حجم این فایل ها را حجم سایت گویند.

حال باید بدانیم که لازمه نمایش یک سایت بارگذاری تمامی این فایل ها در شبکه است. هرچه حجم این فایل ها بیشتر باشد، سایت حجیم تر و بالطبع زمان لازم برای بارگذاری سایت بیشتر میشود. از طرفی در سرویس های ADSL (البته سرویسهایی با حجم ترافیک محدود) تمام حجم سایت از پهنای باند مشترک و حجم ترافیک وی استفاده میکند.

در نتیجه این پروسه، میتوان گفت که هرچه حجم سایت بیشتر باشد حجم ترافیک مصرفی نیز افزایش میابد. و مهمترین مشکل این امر مصرف بیشتر حجم ترافیک و در نتیجه افزایش هزینه هاست.

این ترفند باعث عدم نمایش عکس ها و فلش ها در سایت شده، حجم اطلاعات بارگذاری شده سایت را کاهش میدهد و درنتیجه هم سرعت به طور چشمگیر افزایش میابد و هم حجم ترافیک مصرفی تا یک چهارم کاهش میابد.

لازم به ذکر است که چون این ترفند بسیار ساده و سریع است، به شما پیشنهاد میکنیم که این تنظیمات را انجام داده و در زمان نیاز مجدداً نمایش عکس ها را فعال کنید. (صرف میکنه!)

طریقه تنظیمات در مرورگر های مختلف را در سایت منبع ببینید

|+| نوشته شده توسط مهيار در شنبه ۱۳۸۹/۱۱/۰۹  |
 
 
بالا
سيستم آمارگيري ariatemp.ir!

ثبت در لینک دایرکتوری ایران.